Trendy wnętrzarskie 2022 roku - cz. 2 na 10 - Kolory, które ocieplają wnętrza

Trendy wnętrzarskie 2022 roku - cz. 2 na 10 - Kolory, które ocieplają wnętrza | Sinesti
2. Kolory, które ocieplają wnętrza

 

Ludzie coraz więcej czasu spędzają w swoich domach. Mieszkają, pracują, spotykają się z rodziną i znajomymi na tych samych metrach kwadratowych. W tym sezonie według Instytutu Pantone pożegnamy się z szarościami i bardzo intensywnymi kolorami. Niemodne będą też śnieżne odcienie bieli. Nadchodzącym trendem będzie za to używanie jasnych, radosnych kolorów, by ogrzać wnętrza i rozjaśnić pokoje, w których spędzamy tak dużo czasu. Będziemy otaczać się kolorami, które będą uspokajały, polepszały samopoczucie i podnosiły na duchu.

Najbardziej popularnymi kolorami będą:

- bogate, ziemiste tony jak zieleń, szałwia, mięta, które dodają energii i optymistycznie nastrajają do życia. Odcienie te symbolizują zdrowie i witalność i pomagają nam przenieść trochę natury do naszych domów. Świetnie wyglądają zielone akcenty na jasnym tle i w towarzystwie roślin doniczkowych.

- neutralne, pozytywne barwy, takie jak żółty, camel, musztardowy - wprowadzają do życia spokój i harmonię. Nie są w tym sezonie przytłaczające ani zbyt jasne. Można je odważnie stosować w dużych pomieszczeniach, sprawdzą się szczególnie z minimalistycznymi dodatkami i geometrycznymi formami.

- kolor off-white czyli biel złamana innym kolorem, najczęściej stonowanym szarym. To odcień uniwersalny, można go łączyć z innymi barwami wnętrza. Idealnie sprawdzi się na ścianach, jako tło dla kolorowych zdjęć, wyrazistych obrazów, wzorzystych plakatów czy różnych mebli.

- kolor stone-blue czyli chłodny odcień jasnego niebieskiego. Sprawdzi się doskonale we wnętrzach retro i vintage. Będzie wspaniale się prezentował nie tylko jako barwa na ścianach, ale również na meblach.

- zgaszony odcień czerwieni, barwa taka jak koniak, rdza – to bardzo przytulne kolory i będą genialnie współgrały z drewnianymi meblami w ciepłych barwach, z rustykalnymi dodatkami i dekoracjami retro i vintage również modnymi w tym sezonie.

Przedstawiamy Państwu zestaw stolików kawowych, które idealnie będą komponowały się z modnymi w tym roku kolorami:

 

Zestaw drewnianych stolików do salonu

Zestaw stolików kawowych idealnych do salonu

  |  

Więcej postów

0 komentarze

Napisz komentarz

Wszystkie komentarze w blogu są sprawdzane przed publikacją