Nowoczesne stoliki kawowe – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne stoliki kawowe – na co zwrócić uwagę?

Urządzasz swój salon w stylu nowoczesnym i szukasz elementu wyposażenia, który zapewni komfort, wygodę, a dodatkowo podkreśli całą aranżację? A może marzy Ci się awangardowy mebel, który jest niezwykle praktyczny. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań idealnego stolika kawowego w stylu nowoczesnym. 

Stolik kawowy w salonie – praktyczna dekoracja

W salonie przebywa codziennie wiele osób. Są to zarówno domownicy, jak i goście odwiedzający rodzinę. Pomieszczenie znajduje się zazwyczaj w centralnym miejscu mieszkania i służy zarówno do odpoczynku, jak i pracy. Niezwykle istotne jest jego odpowiednie urządzenie. We wnętrzu powinno być praktycznie, tak aby możliwe było wygodne funkcjonowanie w nim oraz przytulnie, dzięki czemu zwiększy się chęć przebywania w nim. Bardzo ważnym elementem, którego nie powinno zabraknąć w tak istotnej części domu, jest stolik kawowy. Obecnie coraz częściej wybiera się modele nowoczesne, dla których charakterystyczne są dwie kwestie: maksimum wygody oraz oryginalny design. Mebel dzięki temu umożliwia odkładanie przeróżnych przedmiotów codziennego użytku, a także kawy lub herbaty w trakcie niespodziewanej wizyty gości, ale stanowi również piękną dekorację pomieszczenia.

Nowoczesny stolik kawowy – maksimum wygody w zestawie z niebywałym designem

Nowoczesne stoliki kawowe wyróżniają się na rynku przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność oraz oryginalny design. Dzięki nim element może pełnić wiele funkcji, podkreślając jednocześnie wyjątkowość wnętrza. Tego rodzaju stoliki kawowe posiadają również dodatkowe elementy, które znacznie ułatwiają korzystanie z wyposażenia. 

Nowoczesne stoliki kawowe przeznaczone są przede wszystkim do wnętrz, urządzonych w tym samym stylu. Projektanci podkreślają jednak, że meble te odnajdą się równie dobrze w innych wnętrzach. Design tego rodzaju modeli jest na tyle uniwersalny, że można dopasować go do różnego rodzaju pomieszczeń. 

Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy? 

Na rynku istnieje aktualnie spory wybór stolików kawowych zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Oferują je różni projektanci, a także sklepy meblarskie. Modele różnią się od siebie ze względu na kolorystykę, wzornictwo, ale także jakość wykonania. Dobrze jest wziąć pod uwagę kilka czynników, mających wpływ na to, czy mebel posłuży na wiele lat, a jednocześnie podkreśli nowoczesny charakter. 

Barwa stolika kawowego

Jedną z pierwszych rzeczy, jaką należy zrobić w trakcie wyboru stolika kawowego, jest wybór koloru. Rzecz ta ma znaczenie ze względu na to, iż mebel zazwyczaj znajduje się w centralnej części salonu. Dlatego jest najbardziej widoczny i ma ogromny wpływ na to, jak prezentuje się aranżacja wnętrza. Istotne jest dopasowanie odcienia do pozostałych elementów. Całość powinna się ze sobą zgrywać, tworząc z resztą wyposażenia spójny obrazek. Do najpopularniejszych barw nowoczesnych stolików kawowych zaliczane są:

  • biel,
  • złoto,
  • srebro,
  • naturalne drewno,
  • czerń. 

Kształt stolika kawowego

Decydując się na zakup nowoczesnego stolika kawowego, do wyboru ma się dwa warianty kształtu mebla. Jeden wyróżnia się minimalizmem i prostotą, drugi natomiast wyszukanymi formami. Można także zdecydować się na ciekawą wariację, jaką jest zakup modelu z prostym, kwadratowym blatem oraz ciekawym stelażem. Dzięki temu można uzyskać bardzo estetyczny efekt, łączący w sobie jednocześnie elegancję i awangardę.

W trakcie podejmowania decyzji należy kierować się gustem. Dobrze jest jednak uwzględnić również metraż pomieszczenia oraz ilość miejsca, jaką posiada się na zagospodarowanie. Warto także wziąć pod uwagę obecność mniejszych dzieci. Jeśli w salonie będą przebywać najmłodsi, lepiej unikać ostrych kantów. 

Materiał, z jakiego wykonany jest stolik kawowy

Dobrze, jeśli stolik kawowy stworzony w nowoczesnej formie odznacza się ciekawym materiałem. Wykończenie mebla powinno charakteryzować się oryginalnością. Bardzo często wybiera się stoliki drewniane. Surowiec ten może kojarzyć się z tradycyjnymi dekoracjami, jednak odpowiednio przerobiony, potrafi odświeżyć niejedno wnętrze. Obecnie w nowoczesnych salonach bardzo często można spotkać stoliki kawowe z drewnianym blatem, na których widoczne są elementy naturalnej żywicy. Takie wyposażenie to idealny pomysł na ciekawą dekorację salonu. Innym materiałem, bardzo często wykorzystywanym do produkcji nowoczesnych stolików kawowych jest szkło. Podkreśla ono elegancję wnętrz i dodaje połysku. 

Dodatkowe funkcje 

Nowoczesne wyposażenie to przede wszystkim spora funkcjonalność, która wzmacnia praktyczność mebli. Bardzo często modele wyposażone są w elementy dodatkowe, które mają na celu zapewnić większy porządek w pomieszczeniu. Przykładem są wersje łączone, które posiadają w zestawie dwa meble: mniejszy i większy. Mogą one być ze sobą połączone bądź stanowić oddzielne warianty. Na rynku spotyka się także szklane stoliki kawowe o ciekawych formach, posiadające dodatkowe półki pod blatem lub z jego boku. Dzięki nim możliwe jest uporządkowanie całej przestrzeni, co z pewnością docenią miłośnicy dobrej organizacji. 

Jakość mebla 

W trakcie wyboru stolika kawowego najważniejszą kwestią jest jego jakość wykonania. Niezależnie od tego, jaką ostatecznie formę on przybierze oraz w jakim stylu będzie on wykonany, model powinien zapewnić maksimum wygody przez wiele lat. Dobrze jest zwrócić na każdy element łączący poszczególne części mebla oraz na zdobienia, jakie on posiada. Zakup stolika kawowego u producenta, który zadbał o najmniejsze szczegóły, jest gwarancją tego, że mebel będzie prezentował się nienagannie przez długi czas. 

UdostępnijFacebookX
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.