Trendy wnętrzarskie 2022 roku - cz. 10 na 10 - Zero waste

Trendy wnętrzarskie 2022 roku - cz. 10 na 10 - Zero waste

 10. Zero waste

Zrównoważony rozwój i racjonalna gospodarka odpadami to jedno z najważniejszych zagadnień, któremu cały świat poświęca coraz więcej uwagi. Opracowuje się ekologiczne rozwiązania, których celem jest to, by wysypiska śmieci nie powiększały się w tak zastraszającym tempie. Wszyscy możemy przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego poprzez ograniczanie zakupu wielu rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy np. ubrania, akcesoria, kosmetyki, środki czyszczące. Możemy ponownie wykorzystać lub zmienić przeznaczenie rzeczy, które nas otaczają np. palety przerabiamy na ogrodowe meble, z kawałeczków starej glazury układamy mozaikową podłogę na balkonie, ze starych kaloszy robimy doniczki w ogrodzie czy po prostu kompostujemy to co możemy w swoich ogrodach i na działkach. Chodzi o to, żeby przedefiniować cały system. Z gospodarki o obiegu liniowym gdzie pobieramy zasoby z natury i wyrzucamy śmieci, przejść do gospodarki o obiegu zamkniętym, w której będziemy usuwać i przerabiać śmieci. W tym aspekcie naśladuje się naturę, gdyż w przyrodzie nie ma czegoś takiego jak śmieci, wszystko znajduje swoje kolejne przeznaczenie i zastosowanie. Zamiast wyrzucać zasoby, tworzymy system, w którym wszystkie zasoby mogą być w pełni przywrócone do tego systemu. Pomysłów i możliwości na recykling i upcykling jest nieskończona ilość i co chwilę powstają nowe i bardziej kreatywne: poduszki wykonane z przetworzonych butelek PET, blaty z kamienia i szkła z recyklingu, biodegradowalna tapicerka, płytki ścienne ze skorupek jaj, żyrandole z butelek lub słoików i wiele wiele innych.

Zasada zero waste dotyczy również urządzania wnętrz, czyli różnych akcesoriów, dekoracji, mebli czy oświetlenia. Nasz sklep w swojej ofercie posiada takie meble, które zostały przerobione z rzeczy, które miały już wylądować na śmietniku, a jednak ktoś je odkrył i dał im nowe życie.

Przedstawiamy Państwu piękny, drewniany stolik kawowy, wykonany ze starych skrzynek po owocach. Mebel ten oferuje każdemu użytkownikowi nie tylko idealną przestrzeń do poczęstunku, ale też odzwierciedli jego miłość do natury. Wybierając ten nowoczesny stolik kawowy, nie tylko będziecie Państwo posiadaczami unikalnego, kreatywnego mebla, ale również będziecie mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Stolik kawowy owalny w kształcie liścia idealny do salonu       

 

  |  

Więcej postów

0 komentarze

Napisz komentarz

Wszystkie komentarze w blogu są sprawdzane przed publikacją