Trendy wnętrzarskie 2022 roku - cz. 1 na 10 - Naturalne materiały z nowoczesnym akcentem

Trendy wnętrzarskie 2022 roku - cz. 1 na 10 - Naturalne materiały z nowoczesnym akcentem | Sinesti

Nowy rok to dla większości z nas obietnica świeżego startu, optymistyczne postanowienia i nowe początki. W dzisiejszych czasach jednak cały świat z dystansem podchodzi do nowości i zastanawia się, jak będzie wyglądać przyszłość. Po dwóch latach zamieszania związanego z wszechobecnym wirusem, wydaje się, że bardziej niż kiedykolwiek trzymamy się tego co już znamy i podoba nam się to, co już wcześniej widzieliśmy. Wiele z topowych trendów wnętrzarskich to odzwierciedlenia tych, które były popularne w poprzednich dwóch sezonach. Oznacza to, że jesteśmy bardziej wierni sobie i temu co sprawia nam przyjemność. Podobnie jak w trendach modowych nie znikają określone style, ale zacierają się pomiędzy nimi granice. Ludzie urządzając swoje wnętrza, nie skupiają się już na tym co modne ale na własnej, osobistej ekspresji. Do każdego trendu znajdują swoje indywidualne podejście. Pomimo tego influenserzy i prekursorzy trendów WGSN (od ang. Worth Global Style Network), a więc znanej na całym świecie firmy prognozującej trendy, wyodrębnili kilka powtarzających się wątków, dotyczących urządzania wnętrz, które ich zdaniem będą dominować w 2022 roku w różnych branżach.

Przedstawiamy Państwu pierwszy z dziesięciu trendów nadchodzących w roku 2022. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo wiele ciekawych inspiracji.

1. Naturalne materiały z nowoczesnym akcentem

 

Nie bez znaczenia jest tu aspekt ekologiczny. Ale chodzi tu o to, że naturalne materiały to też wygoda, trwałość i przytulność. Chcemy żyć w neutralnych kolorach, w większej zgodzie z naturą i dłużej cieszyć się rzeczami, w które zainwestowaliśmy. Poza tym przy dekorowaniu domów i mieszkań zaleca się zminimalizowanie użycia sztucznych materiałów syntetycznych.

Najpopularniejsze naturalne tekstury to przede wszystkim:

- kamień i drewno w jasnych kolorach,

- naturalne tkaniny jak juta, wełna, len, trawa morska,

- szkło np. szkliwione płytki zewnętrze, naczynia wykonane ze szkła gotyckiego,

- metal, beton, korek, rattan, czerwona glina itp.

 

Stolik kawowy z naturalnych materiałów - drewno i metal

  |  

Więcej postów

0 komentarze

Napisz komentarz

Wszystkie komentarze w blogu są sprawdzane przed publikacją